Βόλος- Παναθηναϊκός 1-5

Ο Παναθηναϊκός έκανε πολύ καλή εμφάνιση στη Μαγνησία και συνέτριψε τον Βόλο παραμένοντας πρώτος και αήττητος στην Super League με δέκα νίκες σε δέκα παιχνίδια.

Ο ΠΑΟ που μπήκε φορτσάτος μέσα στο γήπεδο, προηγήθηκε με δυο γκολ του Παλάσιος (39′, 44′). Ο Βόλος δεν μπορούσε να βγει από την άμυνά του, είχε πρόβλημα στην κυκλοφορία της μπάλας και δεν απείλησε καθόλου τον Μπρινιόλι στο πρώτο ημίχρονο που ανήκε στους φιλοξενούμενους. Σε μια φάση όπου η μπάλα βρήκε παίκτη των γηπεδούχων έγινε το 0-3 στο δεύτερο ημίχρονο (63′), ενώ μερικά λεπτά αργότερα (67′) έγινε το 0-4 με τον Τσέριν,ο Σποράρ ολοκλήρωσε τα γκολ των φιλοξενούμενων στο 76′. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν να κάνουν ήταν απλά να μειώσουν στο 84′ με τον Νοκέρ. Σε έναν αγώνα πάντως που μπαίνουν 6 γκολ πάντα υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον. Οι πράσινοι ήταν καταιγιστική και συνεχίζουν το δρόμο τους προς τον τίτλο.